Dvaja lekári

Transparentnosť vzťahov so zdravotníckymi pracovníkmi

Prečo je dôležitá transparentnosť?

Spolupráca medzi farmaceutickým priemyslom, zdravotníckymi pracovníkmi a zdravotníckymi organizáciami je nevyhnutná, pretože umožňuje vývoj a efektívne využitie nových liečiv a prispôsobenie budúceho výskumu. Cieľom ďalšieho prehlbovania transparentnosti v týchto dobre regulovaných a legitímnych vzťahoch je zlepšiť porozumenie a spoluprácu medzi farmaceutickým priemyslom, zdravotníckymi pracovníkmi a zdravotníckymi organizáciami.

Aké sú záväzky spoločnosti Sanofi z hľadiska transparentnosti?

Veríme, že transparentnosť ďalej prehĺbi dôveryhodnosť, preto sme sa zaviazali, že budeme dodržiavať všetky platné pravidlá a predpisy týkajúce sa transparentnosti. Od júna 2016 bude spoločnosť Sanofi, ako členská spoločnosť federácie EFPIA, zverejňovať informácie o spolupráci so zdravotníckymi pracovníkmi (HCP) a zdravotníckymi organizáciami (HCO) v celej Európe. Zverejnené informácie budú zahŕňať prevody hodnôt pre rôzne aktivity, ako sú výskumné a vzdelávacie granty pre zdravotnícke organizácie, a prevody hodnôt jednotlivým zdravotníckym pracovníkom vrátane sponzorovania účasti na vzdelávacích podujatiach, úhrady poplatkov pre prednášajúcich, konzultačné činnosti a činnosti poradných orgánov.

Prečo spolupracujeme so zdravotníckymi pracovníkmi a zdravotníckymi organizáciami?

Zdravotnícki pracovníci a zdravotnícke organizácie, s ktorými spolupracujeme, nám poskytujú cenné, nezávislé a odborné znalosti odvodené z ich klinických skúseností a z liečby ochorení. Tieto znalosti významne prispievajú k našej snahe o zlepšenie kvality starostlivosti o pacientov a sú prínosné pre jednotlivcov i spoločnosť ako celok.

  • Prístup k údajom súvisiacim s platbami pre zdravotníckych pracovníkov a zdravotnícke organizácie nájdete na stránke AIFP
2020

2018

Súbory cookie nám pomáhajú zlepšiť vašu skúsenosť s webovými stránkami
Používaním našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie.
OK