Žena v autobuse

Sanofi Genzyme

O spoločnosti Genyzme

Spoločnosť Sanofi Genzyme bola založená v roku 1981 v Bostone (Massachusetts, USA) a postupne sa vyvinula z počiatočnej malej firmy na jednu z vedúcich svetových biotechnologických spoločností. Sanofi Genzyme v súčasnosti zamestnáva takmer 10 000 pracovníkov a prevádzkuje činnosť vo všetkých svetových regiónoch. V roku 2011 bola firma Sanofi Genzyme získaná formou akvizície spoločnosťou Sanofi a
v súčasnosti ťaží z oblasti pôsobnosti a prostriedkov jednej z najväčších svetových farmaceutických spoločností, s ktorou zdieľa spoločný záujem o zlepšovanie kvality života pacientov.

Spoločnosť Sanofi Genzyme sa stala synonymom hlbokej znalosti v oblasti vzácnych genetických ochorení, označovaných ako lyzozomálna nedostatočnosť (LSD). LSD zostáva aj dnes stredobodom záujmu našej spoločnosti, zároveň sme však rozšírili záber našej činnosti aj na ďalšie vzácne ochorenia a sklerózu multiplex.

V súlade s našimi záväzkami voči pacientom sa usilujeme o rozvíjanie pevných vzťahov s pacientskymi komunitami. Sledujeme ich pohľady a stanoviská, aby sme dôkladne porozumeli ich potrebám. Táto spolupráca nám ukazuje cestu v pokračujúcej snahe posúvať hranice rozvoja medicíny a technológií a vyvíjať nové a lepšie terapie v oblastiach, v ktorých dosiaľ žiadna liečba nie je k dispozícii.

O spoločnosti Sanofi

Sanofi je vedúca globálna farmaceutická spoločnosť, ktorá objavuje, vyvíja a distribuuje terapeutické riešenia s cieľom zlepšenia života každého jednotlivca. Sanofi pôsobí v oblasti zdravotnej starostlivosti a stavia na siedmich rastových platformách: diabetes, vakcíny, inovatívne lieky, vzácne ochorenia, voľne predajné lieky, rozvíjajúce sa trhy a zdravie zvierat.

Berieme si na starosť vzácne choroby

Sanofi Genzyme už viac ako dvadsať rokov preukazuje svoj záujem pomáhať pacientom so vzácnymi chorobami – teda s chorobami, ktorými trpí relatívne málo ľudí. Tento záujem môžeme demonštrovať na našich revolučných liečebných postupoch pre lyzozomálne poruchy.

Cieľom firmy pri jej založení bolo pomôcť pacientom s lyzozomálnymi poruchami (LP), skupinou ochorení spôsobených nedostatkom príslušných enzýmov. LP sú „vzácne“ choroby, pretože nimi podľa odhadov trpí menej ako 5 z 10 000 jedincov.
Pacient v nemocnici
Oblasti liečby
Telefónny hovor
Naše produkty VPOIS
Súbory cookie nám pomáhajú zlepšiť vašu skúsenosť s webovými stránkami
Používaním našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie.
OK