Rýchla navigácia menu :

 1. Prejsť na obsah
 2. Prejsť na hlavnú časť menu
 3. Prejsť na nástroj pre vyhľadávanie
 4. Prejsť na menu Pomocník
 5. Prejsť na modul
 6. Prejsť na zoznam klávesových skratiek

V ponuke Pomocník :

 1. Sanofi vo svete |
   
 2. Lokálne webové stránky |
   
 3. Korporátne webové stránky |
   
 4. Kontaktujte nás |
 5. Mapa stránky |
 6. Pomocník
 1. Veľkosť písma

  Zmenšiť Zväčšiť  
 
 

Sanofi Genzyme

Kontaktujte nás

sanofi-aventis Pharma Slovakia s.r.o.

Aupark Tower
Einsteinova 24
851 01 Bratislava
Slovenská Republika

Tel.: (+421) 2 33 100 100
Fax: (+421) 2 33 100 199

Obsah :

O spoločnosti Genzyme

Spoločnosť Sanofi Genzyme bola založená v roku 1981 v Bostone (Massachusetts, USA) a postupne sa vyvinula z počiatočnej malej firmy na jednu z vedúcich svetových biotechnologických spoločností. Sanofi Genzyme v súčasnosti zamestnáva takmer 10 000 pracovníkov a prevádzkuje činnosť vo všetkých svetových regiónoch. V roku 2011 bola firma Sanofi Genzyme získaná formou akvizície spoločnosťou Sanofi a v súčasnosti ťaží z oblasti pôsobnosti a prostriedkov jednej z najväčších svetových farmaceutických spoločností, s ktorou zdieľa spoločný záujem o zlepšovanie kvality života pacientov.

Spoločnosť Sanofi Genzyme sa stala synonymom hlbokej znalosti v oblasti vzácnych genetických ochorení, označovaných ako lyzozomálna nedostatočnosť (LSD). LSD zostáva aj dnes stredobodom záujmu našej spoločnosti, zároveň sme však rozšírili záber našej činnosti aj na ďalšie vzácne ochorenia a sklerózu multiplex.

V súlade s našimi záväzkami voči pacientom sa usilujeme o rozvíjanie pevných vzťahov s pacientskymi komunitami. Sledujeme ich pohľady a stanoviská, aby sme dôkladne porozumeli ich potrebám. Táto spolupráca nám ukazuje cestu v pokračujúcej snahe posúvať hranice rozvoja medicíny a technológií a vyvíjať nové a lepšie terapie v oblastiach, v ktorých dosiaľ žiadna liečba nie je k dispozícii.

O spoločnosti Sanofi

Sanofi je vedúca globálna farmaceutická spoločnosť, ktorá objavuje, vyvíja a distribuuje terapeutické riešenia s cieľom zlepšenia života každého jednotlivca. Sanofi pôsobí v oblasti zdravotnej starostlivosti a stavia na siedmich rastových platformách: diabetes, vakcíny, inovatívne lieky, vzácne ochorenia, voľne predajné lieky, rozvíjajúce sa trhy a zdravie zvierat.

Berieme si na starosť vzácne choroby

Sanofi Genzyme už viac ako dvadsať rokov preukazuje svoj záujem pomáhať pacientom so vzácnymi chorobami – teda s chorobami, ktorými trpí relatívne málo ľudí. Tento záujem môžeme demonštrovať na našich revolučných liečebných postupoch pre lyzozomálne poruchy.

Cieľom firmy pri jej založení bolo pomôcť pacientom s lyzozomálnymi poruchami (LP), skupinou ochorení spôsobených nedostatkom príslušných enzýmov. LP sú „vzácne“ choroby, pretože nimi podľa odhadov trpí menej ako 5 z 10 000 jedincov.

Aktualizované: 07. December 2017